Hurda Bakır Fiyatları

Hurda bakır fiyatları, diğer hurda fiyatlarında olduğu gibi Londra Metal Borsası ve döviz kuruna göre fabrikalar/dökümhaneler tarafından belirlenmektedir. Ayrıca bakırın hurda fiyatının döviz kuruna göre anlık veya günlük olarak revize edildiğini belirtelim. Bu şekilde dünya bakır fiyatları baz alınarak belirlenen hurda bakır fiyatları hurdacılar için referans fiyatları oluşturmakla birlikte bazı kriterlere bağlı olarak tüketiciye ulaşmaktadır. Bu kriterler hurdacılar tarafından dikkat edilmekte olup buna daha sonra değineceğiz. Fakat genel anlamda bakırın kilosu hurdanın içerdiği bakır oranına ve kalitesine göre sınıflanmaktadır.

Hurda bakır türleri,

  • Soyma Bakır
  • Lama Bakır
  • Antigron Kırma Bakır
  • TTR Kırma Bakır
  • %98 Külçe Bakır
  • Bakır Talaşı
  • Kırkambar Bakır

HurdadaParaVar olarak öncelikle 23.09.2022 tarihi itibarıyla hurda bakır fiyatlarını ve sonrasında da nasıl daha yüksek hurda bakır fiyatı alınır onu açıklayalım.

 

Bakır Hurda Fiyatı

Soyma Bakır Fiyatı 133 TL
Hurda Lama Bakır Fiyatı 133 TL
Antigron Hurda Bakır Fiyatı 133 TL
TTR Hurda Bakır Fiyatı 133 TL
Hurda Külçe Bakır Fiyatı 120 TL
Bakır Talaşı Fiyatı 118 TL
Yanmış Bakır Fiyatı 118 TL

 

Daha Yüksek Hurda Bakır Fiyatları Nasıl Alınır?

Daha yüksek hurda bakır fiyatları nasıl alınır? Bakır hurdası, demir hurdası ve alüminyum hurdası başta olmak üzere hurda metaller hem hurda sektörü hem de ham madde tedariki için oldukça önemlidir. Metaller yapısal özelliklerinden dolayı kayıpsız olarak geri dönüştürülen ve muazzam bir değer barındıran maddelerdir. Bu nedenle hurda bakır fiyatları, hurda demir fiyatları ve alüminyumun kilosu binlerce tüketici tarafından araştırılmaktadır. Hurda sektöründe ise bu talebi karşılama konusunda hurda bakır fiyatları için inanılmaz bir rekabet söz konusudur. Bu rekabetin sınırları aşıldığında ise ortaya gerçek olmayan fiyat teklifleri, etik dışı davranışlar ve hiçbir alakası olmamasına rağmen kendilerini büyük bir fabrikanın çalışanı gibi tanıtarak hurdanıza teklif veren kişilerle karşılaşabilirsiniz.

Hurda bakır fiyatlarında hurdacı seçimi

Hurdanızı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız, karşınıza çıkan firmaların herhangi bir ad, adres veya vergi levhasına ihtiyaç duymadan sadece reklam ve bazı hileler ile karşınıza çıkabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle hurdanızı satmak istediğinizde sadece yüksek hurda fiyatlarına odaklanmak pek doğru bir yaklaşım değildir. Çünkü hurda alım satımı güncel hurda fiyatlarının uygulanması, hurdaların doğru tartılması, işin zamanında teslim edilmesi ve ödemenin zamanında yapılması gibi birçok detayın hakim olduğu bir süreçtir. Bu süreçlerin uygulanabilirliği konusunda emin değilseniz hurdacı firmalarının referanslarına, fiziksel adreslerine, Google işletme yorumlarına ve firma isimlerine bakmanız size yardımcı olabilir.

Örneğin, MertsanHurda’nın dikkat çekici kurumsal referanslarına ( mertsanhurda.com/referanslar) göz atabilirsiniz. Firmanın, Marmara bölgesinin tamamında faaliyet gösterdiğini ve tüm hurda metaller için hizmet alabileceğinizi belirtelim. Aynı zamanda hurda bakır fiyatları ve diğer hurda metal fiyatları için de  dakikalar içerisinde teklif alabilirsiniz.

 

Soyma bakır fiyatında hurdanın kalitesi

Bakır hurdanızı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız, yukarıda belirttiğimiz gibi hurdaların türlerine göre ayrıştırılmış olması ve kaliteli olması önemlidir. Bakır hurdasının yüksek kalitede sayılması için bakırın yanmamış olması ve parlak, canlı rengini koruması gerekmektedir. Soyma bakır bilindiği üzere kablo hurdalarının soyulması ile elde edilen en yüksek kalitedeki bakır türüdür. Bu nedenle soyma bakır fiyatları oldukça yüksektir. Fakat çeşitli nedenlerle yanan bakır ise soyulmuş bakır fiyatına göre daha düşük fiyata sahip yanmış bakır fiyatı üzerinden değerlendirilir.

Bakırın kilosu ne kadar? Diyorsanız hurdanızın durumu önemlidir.

Bakırın kilosu ne kadar? Bakırın kilosu kaç para? İşletmelerin veya bireysel olarak hurda bakır satmak isteyen tüketicilerin oldukça merak ettiği sorulardır. Bakırın kilosu kaç tl diyorsanız bu konuda hurdanızın ne durumda olduğu önemlidir.

Bakır, demir, alüminyum, krom ve diğer metaller ihtiyaçlara yönelik tekil olarak veya diğer metal / metal olmayan malzemeler ile birlikte kullanılabilir. Ayrıca bazı durumların atıl duruma geçen malzemelerin sökülmesi, kesilmesi gerekebilir. Her iki durumda da hurdacı firmalarına ekstra maliyetler ve fire oranları oluşacağı için hurda bakırın kg fiyatı etkilenmektedir.

Güncel bakır fiyatlarında hurdanın tonajı

Hurda bakır fiyatlarında ve diğer hurda fiyatlarında hurdanın toplam ağırlığı en önemli kriterdir. Yüksek tonajlara sahip hurdaların alım satımı toplam kâr oranını arttırmakta beraber nakliye ve zaman gibi birçok maliyeti de minimum düzeye indirmektedir.

Bu nedenle hurdacı firmaları yüksek tonajdaki hurdalar için neredeyse fabrika alım fiyatlarına yakın teklifler sunabilir. Yani başka bir ifade ile hurdanızın çok olması hurdanız için alacağınız birim fiyat maksimum düzeye çıkaracaktır.

Reply

WhatsApp chat başlat
1
Yardım mı lazım?
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?